Mətbuat şərhi 18 oktyabr 2016
18 oktyabr 2016-cı il tarixində Azərbaycanın Rusiyadakı Səfirliyində təntənəli qəbul təşkil edilmişdir
Azərbaycan Respublikasının dövlət müstəqilliyinin bərpasının iyirmi beşinci ildönümü haqqında Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin Sərəncamına əsasən 18 oktyabr 2016-cı il tarixində Azərbaycanın Rusiyadakı Səfirliyində təntənəli qəbul təşkil edilmişdir.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Polad Bülbüloğlu məruzə ilə çıxış etmişdir.
Həmçinin qəbulda tibb elmləri doktoru, Rusiyanın Xalqlar Dostluğu Universitetinin professoru Fazil Qurbanov, MDU-nun tarix fakültəsinin dosenti, tarix elmləri namizədi İsmayıl Ağakişiyev və TTEA-nın akademiki, tibb elmləri doktoru, professor, Rusiya Federasiyasının əməkdar həkimi Sabir Həbibov nitq söyləmişdrilər.

пресс-релиз 18 октября 2016
Согласно Распоряжению Президента Азербайджанской Республики о двадцать пятой годовщине восстановления государственной независимости Азербайджанской Республики 18 октября 2016 г. в Посольстве Азербайджана в России был организован торжественный приём.
На мероприятии Чрезвычайный и Полномочный Посол Азербайджанской Республики в Российской Федерации Полад Бюльбюль оглы выступил с докладом.
Также на мероприятии выступили доктор медицинских наук, профессор Российского Университета Дружбы Народов Фазиль Гурбанов, доцент исторического факультета МГУ, кандидат исторических наук Исмаил Агакишиев и академик АМТН, доктор медицинских наук, профессор, заслуженный врач Российской Федерации Сабир Габибов.