Mətbuat şərhi 09 fevral 2024
9 fevral 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı Səfiri Polad Bülbüloğlu Rusiya Federasiyası Xarici İşlər Nazirliyinin binasında mərasimində iştirak etmişdir
9 fevral 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı Səfiri Polad Bülbüloğlu Rusiya Federasiyası Xarici İşlər Nazirliyinin binasında Böyük Vətən Müharibəsi illərində həlak olmuş sovet diplomatlarının adları yazılmış xatirə lövhələrinin önünə əklil qoyulması mərasimində iştirak etmişdir.
Tədbirdə Rusiya Federasiyasının Xarici İşlər Naziri Sergey Viktoroviç Lavrov və Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin Veteranlar Şurasının sədri Valeriy İvanoviç Morozov çıxış etmişdilər.
1920-ci illərdən başlayaraq sovet diplomatiyasının formalaşmasından bəhs edən muzey eksponatları, fotoşəkillər və sənədlər nümayiş etdirilmişdir.

пресс-релиз 09 февраля 2024
9 февраля 2024-го года Посол Азербайджанской Республики в Российской Федерации господин Полад Бюльбюльоглу принял участие в церемонии возложения венков в здании Министерства Иностранных Дел Российской Федерации
9 февраля 2024-го года Посол Азербайджанской Республики в Российской Федерации господин Полад Бюльбюльоглу принял участие в церемонии возложения венков в здании Министерства Иностранных Дел Российской Федерации к памятным доскам с именами советских дипломатов, погибших в годы Великой Отечественной Войны.
На мероприятии с речью выступил  Министр Иностранных Дел Российской Федерации Сергей Викторович Лавров и Председатель совета ветеранов МИД РФ Валерий Иванович Морозов.
Были осмотрены музейные экспонаты, фотографии и документы начиная с 1920-х годов, повествующие о становлении советской дипломатии.
Мероприятие было приурочено ко Дню дипломатического работника, который в Российской Федерации отмечается 10 февраля.