Mətbuat şərhi 26 sentyabr 2016
Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyasında dəyişikliklər edilməsi məqsədi ilə ölkəmizin Rusiyadakı Səfirliyində keçirilən ümumxalq səsverməsi – referendum yerli vaxtla saat 08:00-da başlamışdır.
Rusiya ərazisində yaşayan və ya müvəqqəti bu ölkədə olan Azərbaycan vətəndaşları səsvermədə iştirak edirlər.
Səfirlikdə yaradılmış 17 saylı Yasamal III seçki dairəsinin 48 nömrəli seçki məntəqəsində konsulluq uçotunda olan 1500 Azərbaycan vətəndaşı qeydiyyata alınmışdır.
Səhər saatlarından artıq seçici fəallığı hiss olunur. Saat 10:30-a olan məlumata əsasən artıq 230 nəfər səs vemişdir ki, bu da ümumi səs verənlərin 15% təşkil edir.

пресс-релиз 26 сентября 2016
В связи с внесением изменений в Конституцию Азербайджанской Республики всенародное голосование – референдум в Посольстве Азербайджана в России началось в 08:00 по местному времени.
В голосовании принимают участие граждане Азербайджана, проживающие или временно находящиеся на территории России.
В созданном при Посольстве 48-ом избирательном участке III Ясамальского избирательного округа № 17, на консульском учёте зарегистрированы 1500 граждан Азербайджана.
С ранних часов наблюдается активность избирателей. Согласно данным на 10:30 уже проголосовало 230 человек, что составляет 15% от общего числа избирателей.