Cari ilin 26 iyul tarixində Azərbaycanın Rusiyadakı Səfiri, diplomatik korpusun duayeni Polad Bülbüloğlu Türkiyənin Rusiyadakı Səfiri Mehmet Samsarı diplomatik fəaliyyətinin başa çatması ilə əlaqədar qəbul etmişdir
Cari ilin 26 iyul tarixində Azərbaycanın Rusiyadakı Səfiri, diplomatik korpusun duayeni Polad Bülbüloğlu Türkiyənin Rusiyadakı Səfiri Mehmet Samsarı diplomatik fəaliyyətinin başa çatması ilə əlaqədar qəbul etmişdir.
Görüşdə Azərbaycan ilə Türkiyə arasında mövcud olan ən yüksək səviyyəli əlaqələrdən, iki dövlətin xarici ölkələrdəki diplomatik nümayəndəlikləri, o cümlədən Rusiyadakı səfirlikləri arasında səmərəli əməkdaşlıqdan məmnunluq ifadə edilmişdir. Ölkələrimiz arasında ikitərəfli əlaqələrin inkişafında dövlət başçılarımızın birgə səylərinin mühüm rolu məmnuniyyətlə qeyd olunmuşdur.
Polad Bülbüloğlu vurğulamışdır ki, 44 günlük Vətən müharibəsi dövründə Türkiyənin Rusiyadakı Səfirliyi hər zaman Azərbaycanın Səfirliyinə mənəvi dəstək olmuş, sözügedən müharibənin hər bir çətin və şərəfli gününü bizimlə birgə yaşamışlar.
Səfir türkiyəli həmkarına minnətdarlığını bildirərək gələcək fəaliyyətində müvəffəqiyyətlər arzulamışdır.
Qəbula görə təşəkkürünü bildirən Mehmet Samsar, Türkiyə xalqının Azərbaycanın uğurlarına sevindiyini və xalqlarımız arasında qardaşlıq münasibətlərinin bundan sonra da inkişaf edəcəyinə əminliyini ifadə etmişdir.

пресс-релиз 26 июля 2023
26 июля 2023 года Посол Азербайджана в России, дуайен дипломатического корпуса Полад Бюльбюль оглы принял Посла Турции в России Мехмета Самсара в связи с завершением его дипломатической деятельности в Москве
На встрече было выражено удовлетворение высоким уровнем отношений между Азербайджаном и Турцией, эффективным сотрудничеством между дипломатическими представительствами двух государств в зарубежных странах, в том числе между посольствами в России. Также была особо подчёркнута важная роль совместных усилий глав наших государств в развитии двусторонних отношений между нашими странами.
Полад Бюльбюль оглы отметил, что во время 44-дневной Отечественной войны Посольство Турции в России оказывало всяческую моральную поддержку Посольству Азербайджана, и они проживали каждый тяжёлый и славный день войны вместе с нами.
Выразив признательность турецкому коллеге, пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности.
Поблагодарив за приём, Мехмет Самсар подчеркнул, что народ Турции радуется успехам Азербайджана и выразил уверенность, что братские отношения между нашими народами будут и впредь развиваться.