Mətbuat şərhi 04 iyul 2016
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Sərəncamına əsasən tibb elminin inkişafındakı xidmətlərinə görə Sabir Həbibov “Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fəxri diplomu” ilə təltif edilmişdir.
Cari ilin 4 iyul tarixində Azərbaycanın Rusiyadakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Polad Bülbüloğlu Prezident İlham Əliyevin tapşırığına əsasən qeyd olunan fəxri diplomu tibb elmləri doktoru, professor, "Rusiya Federasiyasının əməkdar həkimi", Rusiya Tibbi-Texniki Elmlər Akademiyasının və Ümumrusiya Endoskopiya Cərrahları Cəmiyyətinin həqiqi üzvü, Moskva şəhəri Səhiyyə Departamentinin 79 nömrəli Şəhər Klinik Xəstəxanası dövlət müəssisəsinin Rekonstruktiv, plastik və endoskopik cərrahiyyə şöbəsinin müdiri Sabir Həbibova təqdim etmişdir.
Tədbirdə çıxış edən Polad Bülbüloğlu Sabir Həbibov kimi azərbaycanlılarla fəxr etdiyini, onun Rusiyadakı fəaliyyətini, insanlara göstərdiyi xidməti məmnunluqla önə çəkərək, ona gələcək fəaliyyətində müvəffəqiyyətlər arzulamışdır. Həmçinin Səfir Prezident İlham Əliyevin çıxışlarında söylədiyi “Mən hər bir azərbaycanlının Prezidentiyəm“ ifadəsinə istinad edərək, sözügedən fəxri diplomun bunun bariz nümunəsi olduğunu bildirmişdir.
Daha sonra Sabir Həbibov sözügedən diplomu qürbətdə yaşayıb işləyərək aldığını onun üçün olduqca xoş olduğunu qeyd etmişdir. Bundan əlavə o, Rusiyadakı soydaşlarımızın hər zaman Prezident İlham Əliyevin diqqət və qayğısını hiss etdiklərini söyləmişdir. Sabir Həbibov fəaliyyətinə verilmiş bu yüksək qiymətə görə ölkəmizin başçısına dərin minnətdarlığını bildirmişdir.

пресс-релиз 04 июля 2016
По распоряжению Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева за заслуги в развитии медицинской науки Сабир Габибов был награждён «Почётным Дипломом Президента Азербайджанской Республики».
4 июля 2016 г. по поручению Президента Ильхама Алиева Чрезвычайный и Полномочный Посол Азербайджана в России Полад Бюльбюль оглы вручил данный почётный диплом доктору медицинских наук, профессору, заслуженному врачу России, действительному члену Российской академии медико-технических наук и Всероссийского общества эндоскопических хирургов, завотделу реконструктивной пластики и эндоскопической хирургии городской клинической больницы № 79 Департамента здравоохранения Москвы Сабиру Габибову.
Выступивший на мероприятии Полад Бюльбюль оглы сказал, что гордится такими азербайджанцами, как Сабир Габибов, отметил его деятельность в России, служение людям и пожелал успехов в дальнейшей деятельности. Также Посол подчеркнул, что данный диплом является ярким подтверждением фразы Президента Ильхама Алиева: «Я являюсь Президентом каждого азербайджанца».
Позже Сабир Габибов отметил, что для него особо приятно получить вышеотмеченный диплом, проживая и работая в России. Кроме этого, он подчеркнул, что соотечественники в России всегда чувствовали внимание и заботу Президента Ильхама Алиева. Сабир Габибов выразил глубокую признательность главе государства за столь высокую оценку его деятельности.