Mətbuat şərhi 03 may 2021
2021 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışının təşkili və keçirilməsi ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasına gələn əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər 2021-ci il mayın 1-dən 15-dək Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında viza ala bilərlər.
Viza verilməsi üçün aşağıdakı sənədlərdən biri əsas hesab edilir:
1. Formula 1 yarışlarının beynəlxalq təşkilatçıları olan “Formula One Management Limited” şirkətinin və Beynəlxalq Avtomobil Federasiyasının müvafiq qaydalarına uyğun olaraq akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən akkreditasiya kartı;
2. Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkətində akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən akkreditasiya kartı.

пресс-релиз 03 мая 2021
Иностранцы и лица без гражданства, прибывающие в Азербайджанскую Республику в связи с организацией и проведением Гран-при Азербайджана Формулы-1 2021, могут получить визы в международных аэропортах Азербайджанской Республики с 1 по 15 мая 2021 года.
Для получения визы один из следующих документов является основным:
1. Аккредитационная карта, подтверждающая аккредитацию в соответствии с правилами международных организаторов гонок Формулы 1 “Formula One Management Limited” и Международной Автомобильной Федерации;
Аккредитационная карта, подтверждающая аккредитацию в Бакинской Городской Кольцевой Операционной Компании.