10 aprel 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı Səfiri Polad Bülbüloğlu Ramazan bayramı münasibətilə Türkiyə Cümhuriyyətinin bu ölkədəki Səfiri Tanja Bilgiçi qəbul etmişdir.
Azərbaycan Səfiri həmkarını müqəddəs ayın sona çatması ilə bağlı səmimi qəlbdən təbrik etmiş, ona və onun simasında bütün qardaş Türk xalqına firavanlıq arzumışdır.
Türkiyə Səfiri öz növbəsində Polad Bülbüloğlunu və bütün qardaş Azərbaycan xalqını bayram münasibətilə təbrik edərək, gələcək qələbələr və azad edilmiş ərazilərin bərpası işində yeni uğurlar arzulamışdır.
Görüş zamanı Azərbaycan və Türkiyə arasında ikitərəfli münasibətlərin ayrı-ayrı aspektləri müzakirə olunmuş, həmçinin regional gündəliyin cari məsələlərinə dair fikir mübadiləsi aparılmışdır.

пресс-релиз 10 апреля 2024
10 апреля 2024-го года Посол Азербайджанской Республики в Российской Федерации Полад Бюльбюльоглу по случаю праздника Рамазан принял Посла Турецкой Республики в этой стране Танжу Бильгича.
Посол Азербайджана тепло поздравил коллегу с окончанием священного месяца, пожелав ему и в его лице всему братскому турецкому народу процветания и благословения Всевышнего.
Посол Турции, в свою очередь, также поздравил Полада Бюльбюльоглу и весь братский азербайджанский народ с праздником, пожелав дальнейших побед и новых успехов в деле восстановления освобождённых территорий.
Во время встречи были обсуждены отдельные аспекты двусторонних отношений между Азербайджаном и Турцией, а также состоялся обмен мнениями по текущим вопросам региональной повестки.