Mətbuat şərhi 13 oktyabr 2015
13 oktyabr 2015-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Polad Bülbüloğlu Türkiyənin Moskva şəhərindəki Səfirliyində olmuşdur
13 oktyabr 2015-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Polad Bülbüloğlu Türkiyənin paytaxtı Ankarada baş vermiş və çoxlu sayda insan tələfatı ilə nəticələnmiş terror aktı ilə bağlı bu ölkənin Moskva şəhərindəki Səfirliyində olmuşdur.
Səfirlikdə açılmış matəm kitabında ürək sözlərini yazan Səfir Polad Bülbüloğlu Türkiyə xalqına, terror aktı nəticəsində həyatını itirmiş insanların yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı vermiş və səbr diləmişdir.
Polad Bülbüloğlu Türkiyənin Rusiyadakı Səfiri Ümit Yardım ilə görüşü zamanı isə Azərbaycanın terrordan əziyyət çəkmiş bir ölkə kimi bu terror aktını qətiyyətlə pislədiyini və bu ağır gündə Azərbaycan xalqının Türkiyə xalqının yanında olduğunu diqqətə çatdırmışdır.

пресс-релиз 13 октября 2015
13 октября 2015 года Чрезвычайный и Полномочный Посол Азербайджанской Республики в Российской Федерации Полад Бюльбюль оглы побывал в Посольстве Турции в Москве
13 октября 2015 года Чрезвычайный и Полномочный Посол Азербайджанской Республики в Российской Федерации Полад Бюльбюль оглы побывал в Посольстве Турции в Москве, в связи с террористическим актом, совершенным в столице этой страны Анкаре и повлекшим за собой многочисленные человеческие жертвы.
В книге соболезнований, открытой в Посольстве, Посол Полад Бюльбюль оглы выразил народу Турции и родным погибших свои глубокие соболезнования и пожелал терпения.
Во время встречи с Послом Турции в России Умитом Ярдымом Полад Бюльбюль оглы отметил, что Азербайджан, как страна, пострадавшая от терроризма, решительно осуждает данный террористический акт и подчеркнул, что в этот тяжелый день народ Азербайджана находится рядом с народом Турции.