Mətbuat şərhi 28 yanvar 2026
27 yanvar tarixində Moskvada S.V. Lavrovun Rusiyada akkreditə olunmuş Müstəqil Dövlətlər Birliyinə (MDB) üzv ölkələrin səfirləri ilə ənənəvi görüşü keçirilmişdir.
27 yanvar tarixində Moskvada S.V. Lavrovun Rusiyada akkreditə olunmuş Müstəqil Dövlətlər Birliyinə (MDB) üzv ölkələrin səfirləri ilə ənənəvi görüşü keçirilmişdir.
Görüşdə, həmçinin MDB-nin Baş katibi S.N. Lebedev və digər Avrasiya strukturlarının icra orqanlarının rəhbərləri iştirak etmişlər.
Söhbət dostluq şəraitində keçmişdir. Görüş iştirakçıları aktual beynəlxalq mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparmış, 2025-ci ildə Avrasiya inteqrasiya birlikləri çərçivəsində çoxtərəfli əməkdaşlığın yekunlarını nəzərdən keçirmişlər.
Yaxın perspektiv üçün vəzifələr müəyyən edilmiş, o cümlədən xarici siyasət üzrə koordinasiyanın möhkəmləndirilməsi, ticarət-iqtisadi, mədəni-humanitar sahələrdə və regional təhlükəsizliyin təmin edilməsi sahəsində qarşılıqlı əməkdaşlığın artırılması məsələləri qeyd olunmuşdur.

пресс-релиз 28 января 2026
27 января в Москве состоялась традиционная встреча С.В.Лаврова с послами государств-участников Содружества Независимых Государств, аккредитованными в России.
В ней также приняли участие Генеральный секретарь СНГ С.Н.Лебедев и руководители исполнительных органов других евразийских структур.
Беседа прошла в дружественной атмосфере. Участники встречи обменялись мнениями по актуальным международным темам, подвели итоги многостороннего сотрудничества в рамках евразийских интеграционных объединений в 2025 году.
Намечены задачи на ближайшую перспективу, включая укрепление внешнеполитической координации, наращивание взаимодействия в торгово-экономической, культурно-гуманитарной сферах и в области обеспечения региональной безопасности.