Azərbaycanın Rusiyadakı səfiri Rəhman Mustafayev 2 fevral taixində İ.M.Qubkin adına Rusiya Dövlət Neft və Qaz Universitetini ziyarət etmiş və universitetin rektoru Viktor Martınov ilə görüş keçirmişdir.
Görüş zamanı ikitərəfli universitetlərarası əməkdaşlığın mümkün istiqamətləri, həmçinin yay və qış məktəbləri formatında birgə təhsil proqramlarının həyata keçirilməsi və digər akademik təşəbbüslər müzakirə edilmişdir.
Görüş çərçivəsində səfir R. Mustafayev universitetdə ekskursiya etmiş, dəniz qazma mərkəzini və dəniz quyularının idarə olunması laboratoriyasını ziyarət etmişdir.

пресс-релиз 05 февраля 2026
Посол Азербайджана в России Рахман Мустафаев 2 февраля посетил Российский государственный университет нефти и газа имени И.М. Губкина и встретился с ректором Университета Виктором Мартыновым.
В ходе встречи были обсуждены возможные направления двустороннего межвузовского сотрудничества, вопросы реализации совместных образовательных программ, в том числе в формате летних и зимних школ, а также другие академические инициативы.
В рамках визита посол
Р. Мустафаев совершил экскурсию по университету, посетил Центр морского бурения и лабораторию управления морскими скважинами.