Mətbuat şərhi 10 may 2017
9 may 2017-ci il tarixində Moskva şəhərində «Бессмертный полк» hərəkatının yürüşü zamanı təxribat törədilmişdir
9 may 2017-ci il tarixində Moskva şəhərində «Бессмертный полк» hərəkatının yürüşü zamanı bir qrup azərbaycanlı və erməni gəncləri arasında baş vermiş insidentlə bağlı Səfirlik bildirir ki, burada iki millət arasında gərginliyin yaradılması məqsədi ilə təxribat törədilmişdir.
Hadisə ilə əlaqədar və gələcəkdə bir daha belə halların təkrarlanmaması üçün şəxsən Səfir Polad Bülbüloğlu Rusiyanın Xarici İşlər Nazirliyi, Moskva şəhər rəhbərliyi və digər müvafiq federal strukturlarla danışıqlar aparmışdır.
Eyni zamanda vurğulamaq istəyirik ki, Səfirlik toqquşma zamanı zərər görmüş soydaşlarımızla əlaqə yaradaraq, onların vəziyyətini nəzarət altında saxlayır.

пресс-релиз 10 мая 2017
Инцидент, произошедший между группой азербайджанской и армянской молодежи, во время шествия «Бессмертного полка» в Москве 9 мая 2017 г. – провокация, совершенная с целью создания напряженности между представителями двух наций.
В связи с инцидентом и с целью предотвращения в будущем подобных случаев Посол Азербайджана в России Полад Бюльбюль оглы лично провел переговоры с Министерством Иностранных Дел России, руководством города Москвы и другими соответствующими федеральными структурами.
Также сообщаем, что Посольство держит под вниманием состояние пострадавших во время инцидента соотечественников и находится с ними в постоянном контакте.