Mətbuat şərhi 10 sentyabr 2019
Qazaxıstan Respublikasının Birinci Prezidenti-Elbası Nursultan Nazarbayev Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Polad Bülbüloğluna məktub ünvanlamışdır.
“Hörmətli Polad Bülbüloğlu,
Ünvanıma göndərdiyiniz isti məktub və xoş arzulara görə Sizə təşəkkür edirəm.
Sizin yaradıcı əməyinizi, səmərəli ictimai və dövlət fəaliyyətinizi, Qazaxıstan ilə Azərbaycan arasında ənənəvi dostluq münasibətlərinə verdiyiniz böyük şəxsi töhfənizi yüksək qiymətləndirirəm.
Əminəm ki, Sizin zəngin həyat və peşəkar təcrübəniz bundan sonra da bizim qardaş xalqlarımız arasında çoxtərəfli əlaqələrin möhkəmləndirilməsinə xidmət edəcəkdir.
Fürsətdən istifadə edərək, Sizə möhkəm can sağlığı, əmin-amanlıq və gələcək fəaliyyətinizdə uğurlar arzulayıram.

Первый Президент Республики Казахстан-Елбасы Нурсултан Назарбаев направил письмо Поладу Бюльбюль оглы
Первый Президент Республики Казахстан-Елбасы Нурсултан Назарбаев направил письмо Чрезвычайному и Полномочному Послу Азербайджанской Республики в Российской Федерации Поладу Бюльбюль оглы.
«Уважаемый Полад Бюльбюль оглы!
Благодарю Вас за тёплое послание и добрые пожелания в мой адрес.
Высоко оцениваю Ваш творческий труд, плодотворную общественную и государственную деятельность, большой личный вклад в развитие традиционно дружественных отношений между Казахстаном и Азербайджаном.
Уверен, что Ваш богатый жизненный и профессиональный опыт и впредь будут служить укреплению многосторонних связей между нашими братскими народами.