Səfir Polad Bülbüloğlu Tanzaniyanın Rusiyaya yeni təyin olunmuş Səfiri Simon Mumvini qəbul etmişdir
Cari ilin 19 iyul tarixində Səfir Polad Bülbüloğlu Tanzaniya Birləşmiş Respublikasının Rusiya Federasiyasına yeni təyin olunmuş Səfiri Simon Mumvini qəbul etmişdir.
Görüş zamanı Azərbaycan ilə Tanzaniya arasında ikitərəfli münasibətlərin səviyyəsi və onun inkişaf etdirilməsi perspektivləri müzakirə olunmuşdur.
Səfir Polad Bülbüloğlu 7 fevral 2019-cu il tarixində iki ölkə arasında imzalanmış diplomatik əlaqələrin qurulması haqqında Birgə Kommünikenin Azərbaycan ilə Tanzaniya arasında müqavilə-hüquq bazasının genişləndirilməsinə təkan verəcəyinə əminliyini ifadə etmişdir.
Həmçinin görüş zamanı ölkələrimizin üzv olduğu beynəlxalq və regional təşkilatlar çərçivəsində əlaqələndirmənin gücləndirilməsi, qarşılıqlı yüksək səviyyəli səfərlərin təşkil edilməsi, iqtisadi-ticari əməkdaşlığın perspektivlərinin nəzərdən keçirilməsi kimi mövzular müzakirə olunmuşdur.
Polad Bülbüloğlu Azərbaycanın yerləşdiyi regionda cərəyan edən proseslər, ölkəmizin üzləşdiyi təhdidlər barədə həmsöhbətinə ətraflı məlumat vermiş və Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsi ilə bağlı həqiqətləri qarşı tərəfin diqqətinə çatdırmışdır.

пресс-релиз 19 июля 2019
19 июля текущего года Посол Полад Бюльбюль оглы принял новоназначенного Посла Объединённой Республики Танзании в Российской Федерации Симона Мумви.
В ходе встречи были обсуждены уровень двусторонних отношений между Азербайджаном и Танзанией и перспективы ее развития.
Посол Полад Бюльбюль оглы выразил уверенность в том, что Совместное Коммюнике об установлении дипломатических отношений, подписанное между двумя странами 7 февраля 2019 года, внесет вклад в расширение юридически-правовой базы между Азербайджаном и Танзанией.
Также во время встречи обсуждались такие вопросы, как укрепление координации в рамках международных и региональных организаций, членами которых являются наши страны, организация взаимных визитов на высоком уровне, а также перспективы экономического и торгового сотрудничества.
Полад Бюльбюль оглы дал подробную информацию собеседнику о процессах, происходящих в регионе и угрозах, с которыми сталкивается наша страна, рассказал об истории и последствиях армяно-азербайджанского нагорно-карабахского конфликта.