Mətbuat şərhi 29 iyul 2019
29 iyul 2019-cu il tarixində saat 08:10 radələrində Rusiya Federasiyasının Rostov vilayətində, M-4 “Don” avtomobil yolunun 958-ci kilometrində yol nəqliyyat hadisəsi baş vermişdir.
Bununla bağlı, Rusiya Federasiyasının Daxili İşlər Nazirliyinin Rostov vilayəti üzrə Baş idarəsindən Səfirliyə daxil olmuş məlumata əsasən, Allahverdili Eşqin Elxan oğlunun idarə etdiyi 20 EB 289 dövlət nişanlı nəqliyyat vasitəsi Demçenko Aleksandr Nikolayeviçin idarə etdiyi yük maşını ilə toqquşmuşdur.
Toqquşma nəticəsində 20 EB 289 dövlət nişanlı nəqliyyat vasitəsinin sürücüsü Allahverdili Eşqin Elxan oğlu və sərnişini Musayeva Zəmanə İsmayıl qızı dünyasını dəyişmişdir.
Qeyd olunan avtomobilin digər sərnişinləri: Məmmədova Vaxilo Qərib qızı, Cəfərova Nuran Yafi qızı, Salayev Bəxtiyar Vatamur oğlu, Gözəlov İlkin Heydər oğlu, Rufullayev Rauf Faziq oğlu, Təmirov Emil Affar oğlu, Musayev Zaur Nazim oğlu və Mustafayev Namaz İlham oğlu müxtəlif dərəcəli xəsarətlər almış və Rostov vilayətinin Zverevo şəhərinin Mərkəzi xəstəxanasına yerləşdirilmişdirlər.
Bildiririk ki, Səfirlik yaralanan həmvətənlərimizlə mütəmadi əlaqə saxlayır və məsələ nəzarətdədir.
Onu da qeyd edirik ki, Rusiya tərəfinin təqdim etdiyi siyahıda sadalanan ad və soyadlarda qeyri-dəqiqlik ola bilər.

пресс-релиз 29 июля 2019
29 июля 2019 года в 08:10 по местному времени на 958-м километре трассы М-4 «Дон» Ростовской области Российской Федерации произошло дорожно-транспортное происшествие.
В связи с этим, согласно информации, поступившей из главного упарвления МВД российской Федерации по Ростовской области, транспортное средство с государственным номерным знаком 20-EB-289, за рулем которого находился Эшгин Эльхан оглу Аллахвердили, столкнулось с грузовым автомобилем, управляемым Александром Николаевичем Демченко.
В результате столкновения погибли водитель машины с государственным номерным знаком 20-EB-289 Эшгин Аллахвердили и пассажирка Замана Мусаева.
Другие пассажиры транспортного средства - Мамедова Вахиля Кариб кызы, Джафарова Нуран Яфии кызы, Салаев Бахтияр Ватамур оглы, Гезалов Илькин Гейдар оглы, Руфуллаев Рауф Фазиг оглы, Тамиров Эмиль Аффар оглы, Мусаев Заур Назим оглы и Мустафаев Намаз Ильхам оглы с травмами различной степени тяжести были госпитализированы в центральную больницу города Зверево Ростовской области.
Сообщаем, что в списке, предоставленном российской стороной,  в написании имен, фамилий и отчеств пострадавших возможны неточности.
Посольство поддерживает постоянную связь с пострадавшими соотечественниками, вопрос находится под контролем.