Mətbuat şərhi 23 iyul 2019
Səfir Polad Bülbüloğlu Kiprin Rusiyaya yeni təyin edilmiş Səfiri Andreas Zinonosu onun xahişi ilə qəbul etmişdir
Cari ilin 23 iyul tarixində Səfir Polad Bülbüloğlu Kipr Respublikasının Rusiyaya yeni təyin edilmiş Səfiri Andreas Zinonosu onun xahişi ilə qəbul etmişdir.
Görüş zamanı Azərbaycanın Səfiri həmkarını təyinatla bağlı təbrik edərək, ona gələcək fəaliyyətində müvəffəqiyyətlər arzulamışdır.
Duayen kimi Rusiya Federasiyasının Xarici İşlər Nazirliyinin Dövlət Protokolu departamenti ilə birgə Moskvada akkreditə edilmiş diplomatik nümayəndəliklərin başçıları üçün Rusiyanın dövlət qurumlarının rəhbərləri, incəsənət xadimləri və s. ilə görüşlərin və tədbirlərin keçirildiyi qarşı tərəfin diqqətinə çatdırılmış, həmsöhbət sözügedən tədbirlərə qatılmağa çağırılmışdır.
Həmçinin Səfir ölkəmizin ən böyük problemi olan Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinə toxunaraq, onun səbəbləri və nəticələri haqqında Andreas Zinonosa ətraflı məlumat vermişdir. Polad Bülbüloğlu Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən Azərbaycan ərazilərinin işğalı nəticəsində 1 milyon soydaşımızın qaçqın və məcburi köçkünə çevrildiyini xüsusi vurğulayaraq, münaqişə ilə bağlı BMT və digər beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində qəbul olunan bir sıra qətnamə və sənədlərin icrasının əhəmiyyəti haqqında danışmışdır.
Səfir Andreas Zinonos qəbula görə duayen Polad Bülbüloğluna təşəkkürünü bildirərək, ölkəmizə və Azərbaycan xalqına sülh və əmin-amanlıq arzulamışdır.

пресс-релиз 23 июля 2019
Посол Полад Бюльбюль оглы по просьбе противоположной стороны принял новоназначенного Посла Кипра в России Андреаса Зиносо
23 июля текущего года посол Полад Бюльбюль оглы по просьбе противоположной стороны принял Андреаса Зиноссо, новоназначенного Посла Республики Кипр в России.
В ходе встречи Посол Азербайджана поздравил своего коллегу с назначением и пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности.
Вниманию собеседника было доведено, что Посол Азербайджана, как дуайен дипломатического корпуса, совместно с Департаментом Государственного протокола Министерства Иностранных Дел Российской Федерации, для руководителей дипломатических миссий, аккредитованных в Москве, проводятся встречи и мероприятия с руководителями российских государственных органов, деятелями искусств и т.д., собеседник был приглашен принять участие на данных мероприятиях.
Посол Азербайджана проинформировал Андреаса Зиноноса о причинах и последствиях армяно-азербайджанского нагорно-карабахского конфликта, который является самой большой проблемой нашей страны. Полад Бюльбюль оглы  отметив важность выполнения ряда резолюций и документов, принятых в рамках ООН и других международных организаций в связи с конфликтом, подчеркнул, что в результате оккупации азербайджанских территорий армянскими вооруженными силами 1 миллион наших соотечественников стали беженцами и вынужденными переселенцами.
Посол Андреас Зиносос поблагодарил дуайена Полада Бюльбюль оглы  за прием и пожелал мира и процветания нашей стране и народу Азербайджана.