Mətbuat şərhi 19 iyul 2019
Səfir Polad Bülbüloğlu yuniorlar arasında bədii gimnastika üzrə dünya birinciliyinin açılış mərasimində iştirak etmişdir
Cari ilin 19 iyul tarixində Səfir Polad Bülbüloğlu Rusiya Federasiyasının Bədii Gimnastika Federasiyasının prezidenti İrina Viner-Usmanovanın şəxsi dəvəti ilə yuniorlar arasında bədii gimnastika üzrə dünya birinciliyinin açılış mərasimində iştirak etmişdir.
Rusiya Federasiyasının Baş nazirinin müavini Olqa Qolodets Rusiya Prezidenti Vladimir Putinin tədbir iştirakçılarına ünvanladığı məktubu oxumuşdur.
Dünyanın 62 yığma komandasının, o cümlədən Azərbaycan gimnastlarının qatıldığı çempionatın açılışında Moskva şəhərinin meri Sergey Sobyanin, Rusiyanın Bədii Gimnastika Federasiyasının prezidenti İrina Viner-Usmanova və Beynəlxalq Olimpiya Komitəsinin Yaponiyadan olan nümayəndəsi Morinari Vatanabe çıxış etmişdirlər.

пресс-релиз 19 июля 2019
Посол Полад Бюльбюль оглы принял участие на церемонии открытия Чемпионата мира по художественной гимнастике среди юниоров
19 июля 2019 года Посол Полад Бюльбюль оглы, по личному приглашению президента Всероссийской федерации художественной гимнастики Ирины Винер-Усмановой, принял участие на церемонии открытия Чемпионата мира по художественной гимнастике среди юниоров.
Заместитель Председателя правительства Российской Федерации Ольга Голодец зачитала письмо Президента Российской Федерации Владимира Путина, адресованное участникам чемпионата.
На открытии чемпионата, в котором участвовали гимнастки 62 сборных команд мира, в том числе и из Азербайджана, выступили мэр города Москва Сергей Собянин, президент Всероссийской федерации художественной гимнастики Ирина Винер-Усманова и представитель Международного Олимпийского Комитета из Японии Моринари Ватанабе.