Səfir Rəhman Mustafayevin Qnesinlər adına Rusiya Musiqi Akademiyasının rektoru, professor Aleksandr Rıjinski ilə görüşü
28 yanvar 2025-ci il tarixində səfir Rəhman Mustafayevin Bakı Musiqi Akademiyasının rektoru, SSRİ xalq artisti, professor Fərhad Bədəlbəyli, M.Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Filarmoniyasının direktoru, Azərbaycanın xalq artisti Murad Adıgözəlzadə və Heydər Əliyev Fondunun RF-dəki nümayəndəliyinin humanitar layihələr şöbəsinin rəhbəri, fəlsəfə elmləri doktoru Tamila Əhmədovanın iştirakıyla Qnesinlər adına Rusiya Musiqi Akademiyasının rektoru, sənətşünaslıq doktoru, professor Aleksandr Rıjinski ilə görüşü olub.
Söhbət zamanı Azərbaycan ilə Rusiya arasında musiqi təhsili sahəsində əməkdaşlıq və birgə layihələrin həyata keçirilməsi məsələləri müzakirə olunub

Встреча посла Рахмана Мустафаева с ректором Российской Академии Музыки имени Гнесиных профессором Александром Рыжинским
Сегодня состоялась встреча посла Рахмана Мустафаева с ректором Российской Академии Музыки имени Гнесиных, доктором искусствоведения, профессором Александром Рыжинским с участием ректора Бакинской Музыкальной Академии, народного артиста СССР, профессора Фархада Бадалбейли, директора Азербайджанской Государственной Филармонии имени М. Магомаева, народного артиста Азербайджана Мурада Адигезалзаде и руководителя Отдела гуманитарных проектов Представительства Фонда Гейдара Алиева в РФ, доктора философских наук Тамилы Ахмедовой.
В ходе беседы были обсуждены вопросы сотрудничества между Азербайджаном и Россией в области музыкального образования и реализации совместных проектов.