Mətbuat şərhi 23 iyun 2025
Səfir Rəhman Mustafayevin Rusiya ali hərbi təhsil müəssisələrinində təhsilini fərqlənmə ilə bitirmiş Azərbaycan Ordusunun hərbi qulluqçuları ilə görüşü
Bu gün Azərbaycanın Rusiyada səfiri Rəhman Mustafayev Rusiya ali hərbi təhsil müəssisələrində təhsilini fərqlənmə ilə bitirmiş və qırmızı diplom almış Azərbaycan Ordusunun hərbi qulluqçularını Səfirlikdə qəbul edib.
Görüş əsnasında səfir Azərbaycan hərbçilərini təhsillərini uğurla başa vurmaları münasibətilə təbrik edib, onlara xatirə hədiyyələri təqdim edib, Vətənimizin rifahı naminə gələcək xidmətlərində müvəffəqiyyətlər arzulayıb.
Azərbaycan Ordusunun hərbi qulluqçuları Rusiyadakı tədris prosesi ilə bağlı müsbət təəssüratlarını bölüşübəldə etdikləri təcrübəni yüksək qiymətləndiriblər.
Qeyd olunmalıdır ki, fərqlənmə diplomu ilə məzun olan Azərbaycan hərbçilərindən iki nəfər həmçinin təhsildə xüsusi nailiyyətlərinə görə qızıl medala layiq görülüb.

пресс-релиз 23 июня 2025
Встреча посла Рахмана Мустафаева с военнослужащими Азербайджанской армии, с отличием завершивших обучение в российских военных образовательных учреждениях высшего образования
Посол Азербайджана в России Рахман Мустафаев принял сегодня в Посольстве военнослужащих Азербайджанской армии, с отличием завершивших обучение в российских военных образовательных учреждениях высшего образования и получивших красные дипломы.
В ходе встречи посол поздравил азербайджанских военнослужащих с успешным окончанием учебы, вручил им памятные подарки, пожелал дальнейших успехов в службе на благо нашей Родины.
Военнослужащие Азербайджанской армии поделились своими положительными впечатлениями об учебном процессе в России и высоко оценили приобретенный опыт.
Следует подчеркнуть, что двое из выпустившихся с красными дипломами азербайджанских военнослужащих также были удостоены золотой медали за особые успехи в учебе.