Cari ilin 27 may tarixində Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı Səfirliyinin təşəbbüsü ilə Moskvanın “Baku” kinoteatrının əsas zalında, “Bakıfilm” kinostudiyası tərəfindən istehsal olunan Vahid Mustafayevin “Qanlı Yanvar“ adlı filmin nümayişi təşkil olundu.
Filmin nümayişində Rusiyanın ictimai xadimləri ilə yanaşı Azərbaycan diasporunun nümayəndələri, Rusiyada təhsil alan azərbaycanlı tələbələr iştirak etmişdirlər. Həmçinin nümayişdə filmin rejissoru və ssenari müəllifi Vahid Mustafayev, baş prodüseri Mirşahin Ağayev və filmdə əsas rolları oynayan Faiq Mirzəyev və Tamilla Həmidova iştirak etdilər.
Tədbirdə çıxış edən Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Polad Bülbüloğlu tamaşaçıları 28 May - Respublika Günü bayramı ilə təbrik etdi. Filmin bayram ərəfəsində Moskvada nümayiş etdirilməsinin əhəmiyyətini bildirən Polad Bülbüloğlu, müstəqilliyimizin yolunda baş verən bu faciəli hadisələrin xalqımızın yaddaşından heç zaman unudulmayacağını vurğuladı. Daha sonra Azərbaycanın Rusiyadakı Səfiri filmin yaradıcı heyətini səhnəyə dəvət edərək onlara təşəkkürümü bildirdi və belə bir filmin çəkilməsi və xarici ölkələrdə nümayiş etdirilməsi dünya ictimaiyyətinə tarixi həqiqətlərin çatdırılması baxımından vacib olduğunu qeyd etdi.
Daha sonra söz alan filmin rejissoru Vahid Mustafayev nümayişə gələn tamaşaçılara təşəkkürünü bildirərək onlara filmin çəkilişləri haqqında məlumat vermişdir. Həmçinin Vahid Mustafayev filmin təqdimatının təşkilində Səfirliyin xüsusi rolunu vurğulamışdır.
Filmin nümayişindən sonra zal gur alqışlara qərq oldu, tamaşaçılar və xüsusilə gənclər film haqqında fikirləri ilə bölüşərək yaradıcı heyətin nümayəndələrinə təşəkkürlərini bildirdilər.

В Москве был продемонстрирован фильм «Кровавый январь»
27 мая 2015 года в Москве в кинотеатре «Баку» по инициативе Посольства Азербайджанской Республики в Российской Федерации был продемонстрирован фильм Вахида Мустафаева «Кровавый январь» производства киностудии «Баку-фильм».
Наряду с общественными деятелями России, на показ фильма пришли представители азербайджанской диаспоры, студенты, обучающиеся в России. Из Баку приехала творческая группа фильма в составе режиссера и автора сценария Вахида Мустафаева, генерального продюсера Миршахина Агаева и исполнителей главных ролей Фаика Мирзоева и Тамилы Ахмедовой.
Выступая перед собравшимися, Чрезвычайный и Полномочный Посол Азербайджанской Республики в Российской Федерации Полад Бюльбюль оглы поздравил всех присутствующих с праздником 28 Мая – Днем Республики. Посол отметил особую значимость демонстрации фильма в преддверии праздника, подчеркнул, что азербайджанский народ никогда не забудет те трагические события на пути нашей независимости. Далее, пригласив на сцену творческую группу фильма, Полад Бюльбюль оглы выразил им свою признательность и подчеркнул важность показа фильма в разных странах с точки зрения доведения исторической правды до мировой общественности.
Режиссер Вахид Мустафаев, поблагодарив зрителей, пришедших на просмотр, рассказал о съемках фильма. Он также отметил особую роль Посольства в организации показа фильма в Москве.
По окончании фильма в зале раздались бурные аплодисменты, зрители, особенно молодежь, поделились своими впечатлениями о фильме и выразили творческой группе свою признательность.