Mətbuat şərhi 04 iyun 2015
Nazir Elmar Məmmədyarov Rusiyaya rəsmi səfəri çərçivəsində Rusiyanın Baş nazirinin müavini Dmitri Roqozin ilə görüşüb
Görüş zamanı ikitərəfli münasibətlərin inkişaf dinamikasından məmnunluq ifadə olundu, xüsusilə kənd təsərrüfatı, su nəqliyyatı və humanitar sahələrdə əməkdaşlıq imkanları qeyd edildi.
Görüşdə həmçinin gündəmdə olan saziş layihələrinə dair fikir mübadiləsi aparıldı.
Dmitri Roqozin iyun ayında Bakıda keçiriləcək Birinci Avropa Oyunları münasibəti ilə təbriklərini çatdırdı və bu mötəbər tədbirə Azərbaycanın layiqincə ev sahibliyi edəcəyinə əminliyini ifadə etdi. O, Rusiyanın Həndbol və Atıcılıq Federasiyalarının Qəyyumlar Şurasının sədri kimi Bakıya səfər etməyi və Avropa Oyunları ilə əlaqədar yaradılmış infrastrukturla tanış olmağı planlaşdırdığını qeyd etdi.

пресс-релиз 04 июня 2015
В рамках официального визита в Россию Министр Эльмар Мамедъяров встретился с заместителем Председателя Правительства России Дмитрием Рогозиным
Во время встречи была выражена удовлетворенность динамикой развития двусторонних отношений, обсуждены возможности сотрудничества в области сельского хозяйства и водного транспорта, в гуманитарной сфере.
Состоялся обмен мнениями по проектам двусторонних соглашений, стоящих на повестке дня.
Дмитрий Рогозин выразил поздравления по случаю проведения в Баку в июне Первых Европейских Игр и подчеркнул уверенность в том, что Азербайджан проведет это грандиозное мероприятие на высшем уровне. Он также отметил, что, будучи Председателем попечительских советов Федераций гандбола и практической стрельбы России, намерен посетить Баку и лично ознакомиться с инфраструктурой, созданной в связи с Европейскими Играми.