Mətbuat şərhi 21 sentyabr 2017
Bəzi KİV-lərdə 20 sentyabr 2017-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Polad Bülbüloğlu ilə Rusiya Federasiyası Federal Məclisinin Federasiya Şurasının Sədr müavini İlyas Umaxanov arasında keçirilmiş görüş zamanı Sankt-Peterburqda Parlamentlərarası İttifaqın 137-ci Assambleyasının hazırlanması və keçirilməsinə dair danışıqların aparıldığı haqqında səhv məlumat yayılmışdır.
Bununla bağlı Səfirliyin mətbuat xidməti bildirir ki, görüş zamanı ikitərəfli əməkdaşlıq məsələləri ilə yanaşı, Rusiya Federasiyasında keçirilməsi nəzərdə tutulan islam və dinlərarası həmrəylik mövzusunda beynəlxalq konfransa hazırlıqla bağlı fikir mübadiləsi aparılmışdır.

пресс-релиз 21 сентября 2017
В некоторых СМИ была распространена ошибочная информация о том, что на состоявшейся 20 сентября 2017 года встрече между Чрезвычайным и Полномочным Послом Азербайджанской Республики в Российской Федерации Поладом Бюльбюль оглы и Заместителем Председателя Совета Федерации Российской Федерации Ильясом Умахановым были обсуждены вопросы подготовки и проведения 137-й Ассамблеи Межпарламентского Союза в Санкт-Петербурге.
В связи с этим пресс-служба Посольства сообщает, что на встрече, наряду с вопросами двухстороннего сотрудничества, состоялся обмен мнениями по подготовке международной конференции на тему исламской солидарности и межконфессионального согласия, которая планируется к проведению в Российской Федерации.