Mətbuat şərhi 14 sentyabr 2018
13 sentyabr 2018-ci il tarixində “Minval.az” internet səhifəsində dərc olunmuş “Евразийская провокация – против Азербайджана и не только” başlıqlı məqalə ilə bağlı bildiririk ki, Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Polad Bülbüloğlu məsələnin operativ həlli üçün Avrasiya İqtisadi Komissiyasının rəhbərliyi ilə əlaqə saxlamışdır.
Səfir, təşkilatın məcmuələrində yerləşdirilmiş təxribat xarakterli məlumata dair Azərbaycan tərəfinin narahatçılığını ifadə edərək, məsələnin araşdırılmasını və müvafiq tədbirlərin görülməsini xahiş etmişdir.
Təşkilatdan verilən məlumata əsasən, bildirilən narahatçılığın haqlı olduğu vurğulanmış və buraxılan səhvlərin tezliklə aradan qaldırılacağı, bu cür vəziyyətin yaranmasının səbəbləri araşdırılaraq, təqsirli şəxslərin cəzalandırılacağı vəd edilmişdir.

пресс-релиз 14 сентября 2018
В связи со статьей, опубликованной 13 сентября 2018 года на интернет-портале “Minval.az” с заголовком «Евразийская провокация – против Азербайджана и не только», сообщаем, что Чрезвычайный и Полномочный Посол Азербайджанской Республики в Российской Федерации Полад Бюльбюль оглы с целью оперативного решения данного вопроса связался с руководством Евразийской Экономической Комиссии.
Выразив беспокойство Азербайджанской стороны по поводу провокационной информации, размещенной в сборниках организации,  Посол попросил изучить данный вопрос и принять соответствующие меры.
В организации сообщили, что выраженное беспокойство полностью оправданное, а также выразили заверения, что в скором времени все  допущенные ошибки будут устранены, выявлены причины и наказаны виновники возникновения данной ситуации.