Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin P5+1, Avropa İttifaqı və İran İslam Respublikası arasında olan danışıqlara dair bəyanatı
Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyi P5+1, Avropa İttifaqı və İran İslam Respublikası arasında olan danışıqlarda birgə hərtərəfli fəaliyyət planının əsas parametrlərinə dair irəliləyişi alqışlayır.
Bu siyasi çərçivənin region və onun hüdudlarından kənarda sülh, təhlükəsizlik və sabitliyin inkişafı üçün imkan yaradacağına inanırıq.
Azərbaycan Respublikası BMT nizamnaməsi və beynəlxalq hüququn norma və prinsipləri əsasında konstruktiv və xoşməramlı şəkildə beynəlxalq məsələlərin həllinə dair beynəlxalq ictimaiyyətin səylərini və siyasi iradəsini dəstəkləyir.

Заявление Министерства иностранных дел Азербайджанской Республики по переговорам между Р5+1, Европейским Союзом и Ираном
Министерство иностранных дел Азербайджанской Республики приветствует продвижение по основным параметрам совместного всестороннего плана действий на переговорах между Р5+1, Европейским Союзом и Иранской Исламской Республикой.
Уверены, что эта политическая рамочная договоренность создаст возможности для развития мира, безопасности и стабильности в регионе и за его пределами.
Азербайджанская Республика приветствует усилия и политическую волю международного сообщества по решению международных вопросов в конструктивной и доброй форме на основе устава ООН и норм и принципов международного права.