18 fevral tarixində Rusiya Xarici İşlər Nazirinin müavini Qriqori Karasin ilə Azərbaycan Respublikasının Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Polad Bülbüloğlu arasında görüş haqqında
Cari ilin 18 fevral tarixində Rusiya Xarici İşlər Nazirinin müavini Qriqori Karasin ilə Azərbaycan Respublikasının Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Polad Bülbüloğlu arasında görüş keçirilmişdir.
Görüş zamanı gündəlikdə duran ikitərəfli aktual məsələlər, Azərbaycanın Xarici İşlər Naziri Elmar Məmmədyarovun Rusiyaya nəzərdə tutulan rəsmi səfərinə hazırlıq müzakirə edilmişdir. Həmçinin bu ilin 4 aprel tarixində qeyd olunacaq iki ölkə arasında diplomatik münasibətlərin qurulmasının 25 illiyi ilə əlaqədar keçirilməsi planlaşdırılan birgə tədbirlər nəzərdən keçirilmişdir.

О встрече статс-секретаря – заместителя Министра иностранных дел России Г.Б.Карасина с Послом Азербайджана в России П.Бюльбюль оглы
18 февраля статс-секретарь – заместитель Министра иностранных дел Российской Федерации Г.Б.Карасин принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Азербайджанской Республики Полада Бюльбюль оглы.
В ходе встречи были рассмотрены актуальные вопросы двусторонней повестки дня, ход подготовки предстоящего официального визита в Россию Министра иностранных дел Азербайджана Э.М.Мамедъярова. Обсуждались также планируемые совместные мероприятия, посвященные 25-летию установления дипломатических отношений между двумя странами, которое отмечается 4 апреля с.г.