Moskva-Orsk marşrutu üzrə uçuş həyata keçirən An-148 təyyarəsinin qəzaya uğramasına dair
Məlum olduğu kimi, cari ilin 11 fevral tarixində Moskva-Orsk marşrutu üzrə uçuş həyata keçirən “Saratov Hava Yolları”na məxsus An-148 təyyarəsi qəzaya uğramışdır. Qəza nəticəsində təyyarənin göyərtəsində olan bütün sərnişinlər və heyət üzvləri həlak olmuşdurlar. Rusiya Fövqəladə Hallar Nazirliyinin təqdim etdiyi siyahıya əsasən həyatlarını itirənlər arasında Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı Namiq Qəhrəmanov də vardır.
Səfir Polad Bülbüloğlunun göstərişinə əsasən, Rusiya Fövqəladə Hallar Nazirliyi ilə dərhal əlaqə saxlanılmış və qəzanın detalları, Namiq Qəhrəmanov haqqında məlumat əldə olunmuşdur.
Bildiririk ki, Səfirlik hadisə baş verən dəqiqədən Rusiyanın Fövqəladə Hallar Nazirliyi və digər müvafiq qurumları ilə təmasdadır.
Həlak olmuş soydaşımızın cəsədinin tanınması məqsədi ilə yaxın ailə üzvləri Moskva şəhərinə gəlmişdirlər. Səfirlik onlarla mütəmadi əlaqə saxlayır və lazımi köməklik göstərməyə hazırdır.

В связи с крушением самолёта Ан-148 Саратовских авиалиний, выполняющий рейс Москва-Орск
Как известно, 11 февраля самолёт Ан-148 Саратовских авиалиний, выполняющий рейс Москва-Орск, потерпел крушение. В результате трагедии все пассажиры, находящиеся на борту авиалайнера и экипаж самолёта, погибли. Согласно списку МЧС России среди погибших был и гражданин Азербайджанской Республики Намик Гахраманов.
По распоряжению Посла Полада Бюльбюль оглы представители Посольства, с целью получения информации о катастрофе и Намике Гахраманове, немедленно связались с МЧС.
Сообщаем, что с момента трагедии Посольство находится в контакте с МЧС и другими соответствующими структурами Российской Федерации.
Члены семьи погибшего соотечественника прибыли в Москву для распознания тела. Посольство находится с ними в постоянном контакте и готово оказать необходимую помощь.