Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı Səfirliyinin mətbuat xidmətinin məlumatı
19 fevral 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Polad Bülbüloğlunun Çeçenistan Respublikasının səlahiyyətli nümayəndələri ilə görüşü keçirilmişdir.
Rusiya Federasiyasının Federal Məclisinin Dövlət Dumasının Çeçenistan Respublikasından olan deputatı Adam Delimxanov Çeçenistan Respublikasının başçısı Ramzan Kadırovla Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev arasında dostluq əlaqələrinin olduğunu qeyd edərək, onların baş vermiş insidentə dərhal münasibət bildirdiklərini və yaranmış vəziyyətin nizamlanması üçün göstəriş verdiklərini qeyd etmişdir.
Öz növbəsində, Səfir Polad Bülbüloğlu Azərbaycan Respublikasının Prezidenti və Çeçenistan Respublikasının Başçısının tapşırığı ilə keçirilən görüşə və çətin günlərdə Çeçen xalqına dəstək olmuş Azərbaycan dövlətinin və xalqının ünvanına səslənən xoş ifadələrə görə minnətdarlığını bildirmişdir. Hər iki tərəfdən gənclərin  qanunazidd əməllərini pisləyən Səfir, birmənalı şəkildə təxribatlara yol verilməməsinin və vəziyyətin gərginləşdirilməməsinin vacibliyini vurğulamışdır.
Görüşdə çıxış edən ictimai və din xadimi, Çeçnistan Respublikasının Daimi nümayəndəsi yanında İctimai Şuranın üzvü Şahid-Hacı Qazabayev və Moskva Dövlət Humanitar-İqtisad Universitetinin rektoru, professor Vaqif Bayramov Azərbaycan və Çeçenistan rəhbərliklərinin atdığı addımları dəstəklədiklərini və hər iki xalqın nümayəndələrini gələcəkdə bu kimi hallara yol verməməyə çağırmışlar.
Görüşdə Çeçenistan Respublikasının Rusiya Federasiyası Prezidenti yanında Səlahiyyətli nümayəndəsi Bekxan Taysmaxanov, Rusiya Federasiyasının Federal Məclisinin Dövlət Dumasının deputatı Maqomed Səlimxanov, Rusiya Federasiyasının Federal Məclisinin üzvü Suliman Geremeyev və hər iki tərəfin digər nümayəndələri iştirak etmişlər.
Moskva hökumətini görüşdə Regional təhlükəsizlik və korrupsiyaya qarşı mübarizə Departamentinin rəhbəri Vladimir Reqnatski, Milli siyasət və regionlararası əlaqələr Departamentinin rəhbəri vəzifəsini icra edən İvan Petrov və Rusiya Federasiyası Daxili İşlər Nazirliyinin Moskva şəhəri üzrə Cinayət axtarış idarəsinin rəisi general-mayor Sergey Kuzmin təmsil etmişlər.

Сообщение пресс-службы Посольства Азербайджанской Республики в Российской Федерации.
19 февраля 2019 г.  состоялась встреча  Чрезвычайного и Полномочного Посла Азербайджанской Республики в Российской Федерации Полада Бюльбюль оглы с ответственными представителями Чеченской Республики.
Депутат Государственной Думы Федерального Собрания  Российской Федерации от Чеченской Республики Адам Делимханов указал на дружеские отношения между Главой Чеченской Республики Рамзаном Кадыровым и Президентом Азербайджанской Республики Ильхамом Алиевым, которые сразу же отреагировали на произошедший инцидент в Москве и дали указание на скорейшее урегулирование сложившейся ситуации.                             В свою очередь, Посол Полад Бюльбюль оглы высказал слова благодарности за встречу, проводимую по поручению Президента Азербайджанской Республики и Главы Чеченской Республики,  и за добрые высказывания в адрес Азербайджанского государства и народа, который оказал поддержку Чеченскому народу в трудные дни. Осудив неправомерные действия молодых людей как с одной, так и с другой стороны, Посол однозначно подчеркнул недопустимость провокаций и нагнетания ситуации.
Выступившие на встрече общественный и религиозный деятель, член Общественного Совета при Постоянном представителе Чеченской Республики Шахид-Хаджи Газабаев и ректор Московского Государственного Гуманитарно-Экономического Университета, профессор Вагиф Байрамов поддержали действия руководства Азербайджана и Чечни, и призвали представителей обоих народов к недопущению подобных ситуаций в дальнейшем.
На встрече присутствовали Полномочный представитель Чеченской Республики при Президенте Российской Федерации Бекхан Тайсмаханов, депутат Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации Магомед Селимханов, член Совета Федерации Федерального Собрания  Российской Федерации Сулиман Геремеев и другие представители обеих сторон.
Московские власти представляли на встрече руководитель Департамента региональной безопасности и противодействия коррупции Владимир Регнацкий, и.о. руководителя Департамента национальной политики и межрегиональных связей Иван Петров и начальник Управления уголовного розыска ГУ МВД России по г.Москве генерал-майор Сергей Кузьмин.