Rusiyanın Dağıstan Respublikasının Qayakənd rayonu ərazisində baş vermiş nəqliyyat hadisəsi ilə bağlı
19 sentyabr 2019-cu il tarixində Rusiyanın Dağıstan Respublikasının Qayakənd rayonu ərazisində nəqliyyat hadisəsi baş vermişdir.
Bu haqda Səfirliyə məlumat daxil olan kimi, dərhal yerli polis idarəsinin sözügedən nəqliyyat hadisəsini araşdıran müstəntiq, mərkəzi xəstəxananın baş həkimi, yerli diaspor nümayəndələrimiz, həmçinin qəzaya düşən nəqliyyat vasitəsinin sürücüsü ilə əlaqə saxlanılmışdır.
Əldə olunmuş məlumata əsasən, qəza nəticəsində 2 nəfər Rusiya vətəndaşı həyatını itirmiş, 7 nəfər Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı isə xəsarət almışdırlar. Onlardan 3 nəfər ilkin müayinə olunduqdan sonra, 1 nəfər isə qohumlarının zaminliyi ilə evə buraxılmışdırlar. Hazırda Qayakənd rayon mərkəzi xəstəxanasında 3 nəfər həmvətənlərimiz vardır ki, onların da vəziyyəti orta ağır olaraq qalır. Bunlar Sevindik Əsgərov (1964-cü il təvəllüdlü), Ağabəy İsayev (1954-cü il təvəllüdlü) və Eldar Həsənəliyev (1990-cı il təvəllüdlü) adlı soydaşlarımızdır.

В связи с ДТП, произошедшим на территории Каякентского района Республики Дагестан Российской Федерации
19 сентября 2019 года на территории Каякентского района Республики Дагестан Российской Федерации произошло дорожно-транспортное происшествие.
Как только поступила информация о данном происшествии, Посольство немедленно связалось со следователем местного отделения полиции, расследующим данное ДТП, главным врачом центральной больницы, представителями местной азербайджанской диаспоры и водителем разбившегося транспортного средства.
Согласно полученной информации, в результате аварии погибли два гражданина России и семь граждан Азербайджана получили ранения.
Трое из раненых после предварительного обследования и один под поручительство родственников были отпущены домой.
В настоящее время в центральной больнице Каякентского района находятся три соотечественника, состояние которых остаётся умеренно тяжелым.
Это Севиндик Аскеров (1964-го года рождения), Агабек Исаев (1954-го года рождения) и Эльдар Гасаналиев (1990-го года рождения).