Cari ilin 11 fevral tarixində Rusiyanın Xarici işlər naziri Sergey Lavrov ilə MDB iştirakçı dövlətlərinin səfirləri arasında görüş keçirilmişdir
Cari ilin 11 fevral tarixində Rusiya Federasiyasının Xarici işlər naziri Sergey Lavrov ilə MDB iştirakçı dövlətlərinin Fövqəladə və Səlahiyyətli səfirləri arasında görüş keçirilmişdir.
Görüş zamanı Sergey Lavrov Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putinin tapşırığı ilə onun adından “Rusiya-Azərbaycan münasibətlərinin inkişafına verdiyi böyük töhfəyə görə” Fəxri Fərmanını Azərbaycan Respublikasının Rusiyadakı Səfiri Polad Bülbüloğluna təqdim etmiş və onun fəaliyyətinə yüksək qiymət vermişdir.
Bundan əlavə, tədbir çərçivəsində Rusiya Prezidentinin Beynəlxalq mədəni əməkdaşlıq üzrə xüsusi nümayəndəsi Mixail Şvıdkoy MDB iştirakçı dövlətlərinin Dövlətlərarası Humanitar Əməkdaşlıq Fondunun idarə heyəti adından Polad Bülbüloğlunu “Humanitar əməkdaşlığın inkişafında göstərdiyi xidmətlərə görə” medalı ilə təltif etmişdir.
Tədbirdə iştirak edən diplomatik missiyaların rəhbərləri də azərbaycanlı həmkarını səmimi təbrik etmişdirlər.

11 февраля состоялась встреча Министра иностранных дел России Сергея Лаврова с послами государств-участников СНГ
11 февраля 2020 года состоялась встреча Министра иностранных дел Российской Федерации Сергея Лаврова с чрезвычайными и полномочными послами государств-участников СНГ.
Во время встречи Сергей Лавров по поручению Президента Российской Федерации Владимира Владимировича Путина вручил от его имени Чрезвычайному и Полномочному Послу Азербайджанской Республики в России Поладу Бюльбюль оглы Почётную грамоту Президента Российской Федерации «За большой вклад в развитие российско-азербайджанских отношений» и дал высокую оценку его деятельности.
Помимо этого, в рамках мероприятия спецпредставитель Президента Российской Федерации по международному культурному сотрудничеству Михаил Швыдкой от имени Правления Межгосударственного фонда гуманитарного сотрудничества государств-участников СНГ наградил Полада Бюльбюль оглы медалью МФГС «За заслуги в развитии гуманитарного сотрудничества».
Присутствующие на мероприятии руководители дипломатических миссий также сердечно поздравили своего азербайджанского коллегу.