Qazaxıstanın Rusiyadakı Səfirliyi Azərbaycanın İrandakı Səfirliyinə edilmiş silahlı hücumla bağlı ölkəmizin Moskvadakı diplomatik nümayəndəliyinə Nota göndərmişdir
Qazaxıstan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı Səfirliyi Azərbaycan Respublikasının İran İslam Respublikasındakı Səfirliyinə edilmiş silahlı hücumla bağlı ölkəmizin Moskvadakı diplomatik nümayəndəliyinə Nota göndərmişdir.
Notada bildirilir ki, Qazaxıstanın Rusiyadakı Səfirliyi baş vermiş silahlı hücum nəticəsində həyatını itirmiş Orxan Əsgərovun ailəsinə və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verir, yaralanmış Vasif Tağıyev və Mahir İmanova isə şəfalar diləyir.
Bundan əlavə qeyd olunur ki, dinc insanlara, o cümlədən xaricdə diplomatik xidmətdə olan şəxslərə qarşı istənilən silahlı hücum beynəlxalq hüququn prinsiplərinə və insan mənəviyyatına ziddir.

Посольство Казахстана в России направило дипломатическому представительству Азербайджана в Москве Ноту в связи с вооруженным нападением на Посольство Азербайджана в Иране
Посольство Республики Казахстан в Российской Федерации направило дипломатическому представительству Азербайджана в Москве Ноту в связи с вооруженным нападением на Посольство Азербайджанской Республики в Исламской Республике Иран.
В Ноте отмечается, что Посольство Казахстана в России выражает свои глубокие соболезнования семье и близким погибшего в результате вооруженного нападения Орхана Аскерова и желает скорейшего выздоровления раненым Васифу Тагиеву и Махиру Иманову.
Кроме того, подчёркивается, что любое вооруженное нападение на мирных людей, в том числе лиц, находящихся на дипломатической службе за рубежом, противоречит принципам международного права и нормам человеческой морали.