“Gununsesi.info” saytında dərc edilmiş xəbərlə bağlı
“Gununsesi.info” saytında dərc edilmiş “Polad Bülbüloğlu geri çağırılır” başlıqlı xəbərlə bağlı bildiririk ki, “özəl” kimi təqdim edilən, daha çox oxucu cəlb etmək məqsədini güdən və söz yığınından ibarət yazının heç bir əsası yoxdur.
Məlum olduğu kimi, Azərbaycan Respublikasının səfirlərinin təyinatı məsələsi dövlətimizin başçısının səlahiyyətindədir. Prezidentimiz isə nəyi necə, nə vaxt etmək lazım olduğunu hər kəsdən yaxşı bilir.
Azərbaycanın Rusiyadakı Səfirinin geri çağırılmasını “zəruri edən” “maliyyə pozuntuları” iddiası isə saytın istinad etdiyi mənbənin “zəngin” və xəstə təxəyyülündən xəbər verir. Belə ki, 2006-cı ildən Səfirlikdə aidiyyəti qurumlar tərəfindən bir neçə dəfə aparılmış maliyyə yoxlamalarının sonuncusu 2019-cu ildə həyata keçirilmiş və heç bir ciddi nöqsan aşkarlanmamışdır.
Yalan xəbəri yayan saytın əməkdaşlarının diqqətinə çatdırırıq ki, istənilən məlumatı dərc etməmişdən öncə həmin xəbəri hərtərəfli araşdırmaq lazımdır. Yalnız bu halda “özəl xəbər ünvanı” şüarına layiq ola bilərlər. Əks təqdirdə bu, “yalan xəbər ünvanı” şüarına çevrilə bilər.

В связи с опубликованным на сайте «Gununsesi.info» сообщением
В связи с опубликованной на сайте «Gununsesi.info» новостью под заголовком «Полада Бюльбюль оглы отзывают» сообщаем, что состоящая из набора слов статья, представленная как «эксклюзив» и преследующая цель привлечения большего числа читателей, не имеет под собой никаких оснований.
Как известно, вопрос назначения послов Азербайджанской Республики является прерогативой главы государства. И наш Президент лучше всех знает, что как и когда делать.
Утверждение о «финансовых нарушениях», которые сделали «неизбежным» отзыв посла Азербайджана в России, свидетельствует о «богатом» и больном воображении цитируемого сайтом источника. Так, последняя из финансовых проверок, проведённых в Посольстве с 2006 года соответствующими органами несколько раз, состоялась в 2019 году и не выявила серьезных недочётов.
Обращаем внимание сотрудников сайта, распространяющих ложную информацию, на то, что перед публикацией какой-либо новости она должна быть тщательно изучена. Только в этом случае они могут претендовать на лозунг «адрес эксклюзивных новостей». В противном случае, это может стать «адресом фейковых новостей».